Zápis do 1.ročníka

Vážení rodičia,
ak vaše dieťa dovŕši do 31. 8. 2024  šesť rokov, je Vašou povinnosťou zapísať ho na základnú školu. Bez ohľadu na to, či uvažujete napr. v pokračovaní v predprimárnom vzdelávaní (o odklade školskej dochádzky), alebo sa u Vášho dieťaťa objavil problém, ktorý si bude vyžadovať špeciálny prístup a Vy ešte stále neviete, na ktorej škole bude dieťa reálne zaškolené, musíte ho zapísať na školu, ktorá je pre Vás spádová s ohľadom na trvalé bydlisko dieťaťa. Dieťa môže plniť povinnú školskú dochádzku aj v inej ako spádovej škole, ak ho riaditeľ tejto školy prijme na základné vzdelávanie.

Zákonný zástupca dieťaťa má povinnosť prihlásiť dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole.

Zápis do 1. ročníka v školskom roku 2024/2025

sa koná za osobnej prítomnosti detí a ich zákonných zástupcov

03. 04. 2024 - 05.04.2024 v čase medzi 7.30 - 13.00 hod.

Zápisu sa spolu s dieťaťom zúčastnia OBAJA zákonní zástupcovia.

Na kontrolu údajov poskytnutých škole v elektronickej prihláške je nutné predložiť preukaz totožnosti oboch zákonných zástupcov.

Najneskôr ku dňu zápisu je treba poslať elektronickú prihlášku.

Online prihláška bude spustená 01.04.2024

prihláška

Zápis papierovou formou

Ak zákonný zástupca nemá možnosť  komunikovať elektronicky, môže si vyzdvihnúť formulár (prihlášku) a všetky ďalšie dokumenty potrebné k zápisu v papierovej forme osobne .

• občiansky preukaz oboch zákonných zástupcov, potvrdenie o prechodnom pobyte a iné doklady, potrebné pri zápise dieťaťa do ZŠ treba predložiť pri overení údajov uvedených na online prihláške do ZŠ pri osobnom zápise.

Budúci prvák - základné požiadavky:

• čistá a zrozumiteľná reč, schopnosť komunikovať, vyjadrovať sa plynule
  • dostatočne vyvinutá hrubá motorika - dieťa dokáže stáť na jednej nohe, poskakovať, podliezať, atď.
  • dostatočne vyvinutá jemná motorika - dokáže sa samostatne obliecť a obuť, pozapínať si gombíky a zaviazať šnúrky, vymaľovať tvar bez prechodu za vyznačenú čiaru a pod.
  • má poznať základné farby i základné geometrické tvary - kruh, štvorec, obdĺžnik
  •  od dieťaťa sa očakáva pozornosť, schopnosť komunikovať a sústrediť sa na určitú činnosť,
  • dieťa by malo tiež vedieť:
    - nakresliť postavu so všetkými základnými znakmi
    - vystrihnúť jednoduchý tvar podľa predlohy
    - rozprávať obsah krátkej rozprávky a rozumieť obsahu
    - vedieť naspamäť detskú básničku alebo pesničku
    - orientovať  sa v priestore (vpredu, vzadu, hore, dole, vpravo, vľavo

• Základná škola Hrabovec
    Hrabovec 25